Grupę ministrantów prowadzi Pan Adam Tymosiak.

Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00.

W najbliższych tygodniach planowany jest podział wszystkich ministrantów na 4 grupy, tak aby na każdej Mszy niedzielnej zapewnić obecnośœć służby liturgicznej.

Co tydzień będzie miała miejsce zmiana rotacyjna ministrantów służących podczas niedzielnej mszy śœwiętej.

Cały cykl zmian będzie trwał 4 tygodnie (tyle ile grup i ile niedzielnych Mszy œświętych).

Ministranci pełnią służbę przy ołtarzu, zwłaszcza podczas Mszy œświętej – w niedzielę i w tygodniu. Uczą się systematycznoœści (wiernoœści) w pełnieniu dyżurów liturgicznych; doskonalą się w wykonywaniu podstawowych czynnośœci liturgicznych i poznają nowe.

Strojem ministranta jest komża.

Starsi ministranci pomagają młodszym podczas liturgii opanowywać umiejętnoœści praktyczne.

Podczas sobotnich zbiórek Pan Adam rozdziela chłopców do służby na poszczególnych Mszach œświętych.

Służba naszych ministrantów to nie tylko zadania liturgiczne.

Chłopcy mogą brać udział w organizowanych dla nich ogniskach na terenie Parafii oraz wyjazdach.

Chłopcy wyjeżdżali już na wycieczkę do Bałtowa oraz na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Batorza.

W bieżącym roku mieli przyjemnośœć uczestniczenia we wspaniałym wyjeŸździe do Bukowej Wielkiej.

Prawdopodobnie to nie koniec atrakcji na ten rok.

Jednak najważniejsze w posłudze ministranta to zaangażowanie w służbę Panu Bogu i ludziom.