Oaza młodzieżowa

Oaza młodzieżowa jest jedną z gałęzi Ruchu Światło-Życie, gromadzącą ludzi młodych na cotygodniowych spotkaniach i wakacyjnych rekolekcjach. Założycielem ruchu jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Głównym zadaniem wspólnoty jest osiągnięcie dojrzałości chrześcijańskiej przez jej członków, dążenie do nawiązania osobistej relacji z Jezusem. Na spotkaniach pogłębiamy naszą wiarę i kształtujemy właściwe postawy dzięki wspólnej modlitwie i rozważaniu Pisma Świętego. Szczególną metodą formacji są 15 dniowe rekolekcje, których główną istotą jest doświadczenie miłości Bożej poprzez wspólne uczestniczenie we Mszy Świętej, modlitwę wspólnotową i osobistą, czytanie Pisma Świętego. Na takich rekolekcjach jesteśmy dla siebie grupą przyjaciół, spędzamy wspólnie czas, gramy w gry sportowe, śpiewamy piosenki oazowe, jemy wspólnie posiłki.
„Człowiek nie jest samotną wyspą. Potrzebuje po prostu przyjaciół, ale i potrzebuje wspólnoty. Jeśli chcesz wzrastać w wierze , Jezus zaprasza Ciebie-jeśli chcesz doświadczyć Jego miłości, jeśli szukasz dla siebie miejsca w Kościele, jeśli dręczą Cię problemy, samotność i potrzebujesz przyjaciół, a także jeśli jesteś szczęśliwy i chcesz dzielić się swoim szczęściem, przyjdź Ruch Światło-Życie czeka na Ciebie !”

Oaza w naszej parafii istnieje od września 2015 r.Inspiracją były rekolekcje dla osób,  przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Prowadziła je grupa młodzieży ze Wspólnoty Jordan wraz z ks. Karolem Jędrusiakiem.Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się w czerwcu, a od września grupa rozpoczęła pracę formacyjną.

Spotykamy się co sobotę o godzinie 18:00 wraz z naszym moderatorem ks. Piotrem Drozdem.

Wszystkie osoby chętne, które pragną odkryć radość bycia z Chrystusem i istnienia dla drugiego człowieka zapraszamy do OAZY !

Zakończenie roku formacyjnego 2015/16

Rekolekcje „Oaza Światłości” Księżomierz 2017r.

Wizyta u Ojców Białych Misjonarzy Afryki

Zachęcamy do odwiedzenia profilu OAZY LUBLIN na facebook’u :

Facebook – OAZA LUBLIN